Jump to content
LaptopVideo2Go Forums

Jak instalować sterowniki?


Claw

Recommended Posts

Małe info dla tych, którzy nie za bardzo łapią, o co w ogóle biega z tymi sterownikami ;)

Wszystkie sterowniki Nvidii posiadają zunifikowaną architekturę - to znaczy, że każdy sterownik z założenia działa z każdą kartą. Niestety, z niewiadomych nam powodów Nvidia nie zawiera w tworzonych przez siebie sterownikach wsparcia dla swoich kart graficznych stosowanych w laptopach, mimo że te sterowniki doskonale z nimi współpracują. Cóż, tutaj do gry wkracza LaptopVideo2Go. Na naszej stronie znajdują się regularnie modyfikowane wydania sterowników, przystosowane specjalnie do pracy z kartami laptopowymi Nvidii. Warto instalować takie sterowniki, gdyż bardzo często zawierają one poprawki, które polepszają pracę Twojej karty graficznej, likwidują przeróżne problemy i pozwalają na uruchomienie gier które wcześniej nie działały lub przyspieszenie ich działania. Instalacja sterownika nie może spowodować żadnych fizycznych uszkodzeń sprzętu, więc nie masz nic do stracenia ;)

Jak zainstalować taki sterownik? Już wyjaśniam.

Po pierwsze, musisz wybrać odpowiedni dla siebie sterownik. Na pytanie który jest najlepszy, nie znajdziesz obiektywnej odpowiedzi. Każda osoba zapewne poleci Ci taki sterownik, który działa dobrze DLA NIEJ, ale nie jest wcale powiedziane, że taki sterownik będzie tak samo działać u Ciebie. Zazwyczaj najlepszą opcją dla mało zaawansowanych użytkowników jest wybranie po prostu najnowszego sterownika. Jeśli chcesz wycisnąć maksimum wydajności ze swojego komputera, wtedy możesz poeksperymentować i wypróbowywać rózne wersje sterowników. W przypadku aktualizacji sterownika z wersji bardzo starej, na przykład otrzymanej razem z komputerem, do najnowszej - zdarzają się naprawdę ogromne przyrosty, natomiast przy zmianie wersji sterownika np. ze 178.13 na 178.26 zmiany zazwyczaj są kosmetyczne i ledwie zauważalne.

Przedstawię instalację sterownika na podstawie najnowszej wersji na dzień 03.11.2008, czyli 180.43. Użyję systemu Windows Vista Home Premium 32 bit, ale instalacja jest praktycznie identyczna dla Windows XP.

Oto link do tego sterownika:

http://forums.laptopvideo2go.com/index.php?showtopic=21386

Po otwarciu tematu na forum z wybranym przez nas sterownikiem, klikamy na drv_drivers.gifDriver, a następnie na drv_inf.gifModded INF. Pobieramy oba pliki na pulpit. Po pobraniu powinniśmy ujrzeć dwa pliki - w tym wypadku "18043_vista" oraz "nv_disp". Wypakowujemy zawartość pliku "18043_vista" na pulpit i wklejamy do powstałego folderu plik "nv_disp". Następnie uruchamiamy w folderze plik setup.exe i postępujemy jak w przypadku instalacji normalnego programu lub gry. Po instalacji restartujemy komputer. Gotowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ja mam problem z podmian? tego pliku !! Ci?gle wyskakuje mi ten niezno?ny komunikat o braku plików : nv4_disp.dll, nv4_mini.sys, nvdata.bininvoglnt.dll !!! Co mam zrobi? ???

Link to comment
Share on other sites

z tym ju? sobie poradzi?em !!! Teraz mam jeszcze inny problem,a o tym mam napisane na tym forum !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Co si? sta?o z tymi INF? Wsz?dzie jest niedost?pne - INF Currently Missing

o co chodzi? ;/

Edited by RemigiuszL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...