Jump to content
LaptopVideo2Go Forums

8400M GS


Guest gg

Recommended Posts

Czesc, niedawno tu trafilem, gratuluje stronki i fajnie ze w koncu jest po polsku tez bo z angielskim to u mnie nie za bardzo :) .

Nie wiem tylko ktory sterownik bedzie najleprzy do mojej grafiki (8400m gs).

Moze ktos cos podpowie? Ostatnio gram glownie w Bioshocka. Z gory dzieki i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Witam. Sam posiadam 8400M, tyle że słabszego G. Na chwilę obecną nic nie działa u mnie sprawniej niż 178.24 przerobione przez Doxa, a jako że masz praktycznie taką samą grafę to radziłbym zainstalować te same stery, na bank będziesz zadowolony :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Jestem posiadaczem laptopa HP DV6899ew. W środku jest karta graficzna Nvidia GeForce 8400M GS [PCI\VEN_10DE&DEV_0427&SUBSYS_30CC103C], ale nie mogę znaleźć nigdzie sterowników pod Windows XP Pro do tego sprzętu.

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Jestem posiadaczem laptopa HP DV6899ew. W środku jest karta graficzna Nvidia GeForce 8400M GS [PCI\VEN_10DE&DEV_0427&SUBSYS_30CC103C], ale nie mogę znaleźć nigdzie sterowników pod Windows XP Pro do tego sprzętu.

Witam, witam. Nvidia oficjalnie nie wypuszcza sterowników dla kart montowanych w laptopach, ale można łatwo to obejść, oczywiście bez żadnego ryzyka i niebezpieczeństw.

Ściągamy sterownik:

http://www.laptopvideo2go.com/nvidia/180series/18043.exe

Następnie zmodyfikowany plik konfiguracyjny (który pozwoli nam zainstalować sterownik na ww. laptopie):

http://www.laptopvideo2go.com/infs/180seri...43/nv4_disp.inf

Rozpakowujemy ściągnięty plik o nazwie "18043" na pulpicie, i do nowo-powstałego folderu przenosimy plik "nv4_disp.inf" (Windows zapyta, czy chcemy podmienić plik - odpowiadamy, że tak). Następnie uruchamiamy w folderze plik "setup" i postępujemy według instrukcji instalatora.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Dziękuję bardzo za pomoc. Zainstalowany sterownik niezbyt dobrze się zachowuje. Niestety ;/. Żadnych możliwości konfiguracji nie ma, myli mu się Jeden monitor z kilkoma monitorami... itd itd. Nawet głupiego odświeżania ustawić nie można...

Witam, witam. Nvidia oficjalnie nie wypuszcza sterowników dla kart montowanych w laptopach, ale można łatwo to obejść, oczywiście bez żadnego ryzyka i niebezpieczeństw.

Ściągamy sterownik:

http://www.laptopvideo2go.com/nvidia/180series/18043.exe

Następnie zmodyfikowany plik konfiguracyjny (który pozwoli nam zainstalować sterownik na ww. laptopie):

http://www.laptopvideo2go.com/infs/180seri...43/nv4_disp.inf

Rozpakowujemy ściągnięty plik o nazwie "18043" na pulpicie, i do nowo-powstałego folderu przenosimy plik "nv4_disp.inf" (Windows zapyta, czy chcemy podmienić plik - odpowiadamy, że tak). Następnie uruchamiamy w folderze plik "setup" i postępujemy według instrukcji instalatora.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie...

Dziękuję bardzo za pomoc. Niestety ten sterownik nie zachowuje się tak jakbym sobie życzył... :/ Ma problemy z rozpoznaniem czy pracuję na Jednym czy na Kilku monitorach, odświeżania nie można ustawić... itd itd...

Link to comment
Share on other sites

Ma problemy z rozpoznaniem czy pracuję na Jednym czy na Kilku monitorach, odświeżania nie można ustawić... itd itd...

Najnowsze sterowniki z serii 180.xx niestety są znane z przeróżnych błędów, w takim wypadku może pomóc instalacja trochę starszych i sprawdzonych sterowników, np. 178.24 których sam używam.

W dodatku instalacja 178.24 jest łatwiejsza, po ściągnięciu i rozpakowaniu wystarczy tylko odpalić plik "setup.exe" w folderze "Setup files".

http://files.filefront.com/XP+17824exe/;12...;/fileinfo.html

Należy pamiętać o odinstalowaniu poprzednich sterowników i restarcie komputera przed instalacją 178.24.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Witam,

Mam karte GeForce 8400M GS i potrzebuje jakis dobrych sterów z instrkcją dla laika, pomoże ktos ?

Najpierw podaj jaki masz system :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Posiadam laptopa HP DV6936us z Vistą Home Premium 64bitową, i kartą graficzną geforce 8400M GS - poda ktoś dobre stery do tego? Bo fm09 dziala do momentu pierwszego meczu, i podobno to wina sterów do grafy.

Link to comment
Share on other sites

Poniżej link do sterowników modyfikowanych przez Doxa 178.24 dla Visty 64. Najwydajniejszy jak dotąd sterownik do chipów G86, czyli m.in. 8400M GS, ale działa bardzo dobrze też z resztą chipów. Ukazał się w połowie października, czyli można powiedzieć że jest jeszcze świeży.

http://files.filefront.com/Vista64+17824ex...;/fileinfo.html

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Posiadam w swoim lapku kartę gf8400M G i przy próbie instalacji sterownika w wersji 180.84 metodą "z dysku" wyskakuje mi taki oto błąd...

274f87e094dc7f88338db98b9cd0e02a.jpg

Jak widać posiadam Windowsa Vistę SP1. Przy próbie zainstalowania sterownika z "setup.exe", pod koniec instalacji jest coś takiego...

a83948d118df4c80b21f73b8be790038.jpg

Wszystko robię według poradnika, mam ściągnięty plik inf itp.... I nadal nie działa.

Tak więc jak go zainstalować?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za pomoc, ale mam kolejny problem...

Kiedy sterownik już się instaluje, mija około 5 (jak nie więcej) minut i wyskakuje kolejny błąd. :)

1595e0f134d5bd33f831178d834b1895.jpg

Chyba sobie daruję i po prostu zainstaluję starszą wersję...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, z czego wynika ww. błąd, ale jeśli nie zależy Ci na tym danym sterowniku aż tak bardzo, to proponuję np. Dox's 178.24, który jest nowszy, bardziej dopracowany i łatwiejszy w instalacji (odpalamy tylko setup.exe i tyle).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,

szukam sterowników do windowsa xp 64 bit, znalazłem kilka ale niestety nie działają jak trzeba (np wiatrak kręci się cały czas na maxa)

Device Instance Id

PCI\VEN_10DE&DEV_0427&SUBSYS_30CC103C&REV_A1\4&171B8011&0&0008

Hardware Ids

PCI\VEN_10DE&DEV_0427&SUBSYS_30CC103C&REV_A1

PCI\VEN_10DE&DEV_0427&SUBSYS_30CC103C

PCI\VEN_10DE&DEV_0427&CC_030000

PCI\VEN_10DE&DEV_0427&CC_0300

Compatible Ids

PCI\VEN_10DE&DEV_0427&REV_A1

PCI\VEN_10DE&DEV_0427

PCI\VEN_10DE&CC_030000

PCI\VEN_10DE&CC_0300

PCI\VEN_10DE

PCI\CC_030000

PCI\CC_0300

Link to comment
Share on other sites

@mexit

Nie masz przypadkiem Asusa z serii Gxxx? Jest z nimi właśnie taki podobny dziwny problem, że po zainstalowaniu sterowników innych niż te dostarczone razem z laptopem wiatrak przestawia się na maksymalne obroty na stałe. Powrót do poprzednich sterowników nic nie daje, w ogóle w żaden sposób nie da się wiatraka odblokować programowo, nawet format dysku + reinstalka Windowsa czy przywrócenie fabrycznych ustawień BIOSu nie działają. Trzeba uaktualnić BIOS do najnowszej wersji.

Poniżej masz linka do oficjalnego sterownika dla laptopów prosto od nVidii. Jeśli wina leży w naszych modyfikacjach sterowników, to może oficjalny będzie działać normalnie.

http://forums.laptopvideo2go.com/index....showtopic=22317

Link to comment
Share on other sites

Mam hp paviliion dv6780ew. Miałem już te sterowniki ze stronki nvidii, ale nie wykrywają mi karty graficznej. Dopisałem więc te identyfikatory karty ze sterów dla visty 64bit. Wszystko się ładnie zainstalowało, ale po ponownym uruchomieniu wiatrak pędzi z maksymalna prędkością. Usunąłem więc te stery i wiatrak powrocił do "normalnej" prędkości. Bios mam w najnowszej wersji. Miałem viste 32 bit i 4 GB ramu :) W tej (http://laptopvideo2go.com/drivers) wyszukiwarce niestety nie ma sterów do mojej karty dla win xp 64bit

Link to comment
Share on other sites

Których sterowników próbowałeś? Większość naszych sterowników wykrywa i pracuje poprawnie z 8400M GS, jeśli tylko podmieniasz orginalny plik inf na nasz inf.. Ale możesz spróbować np. Dox 180.84.1 który nie wymaga podmiany.

Dox Optimized ForceWare 180.84.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Piotrek

Czesc Posiadam laptopa hp pavilion dv6880ew z grafika gf 8400m gs 256mb wszystko lata na viscie home premium 64 sp2 probowalem kazdego opisanego sposobu w temacie ale za kazdym razem instalator wywala blad ze niemoze znalesc sterownikow odpowiednich dla zainstalowanego sprzetu... jesli ktos zna jakies rozwiazanie to bede bardzo wdzieczny

ps wiecie moze jak ustawic na sztywno przydzielenie pamieci ram dla potrzeb grafiki bo z tego co wiem to laptop dynamicznie przydziela grafice do 700mb i przez ta dynamike wiekszosc programow niewidzi tego "extra" ramu...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Kris1987

Witam Mam laptopa Acer 5520 i "przesiadłem" się z visty na xp-ka. Mam problem z kartą graficzną. Mam geForce 8400m g 128mb. Instalowałem różne wersje sterowników np:169.09, 174.31, 175.16, 179.48, 182.08 itd. podmieniałem pliki inf tak jak było to proponowane na tym forum i nadal lipa. tzn w manager urządzeń niby wszystko dobrze poza małym szczegółem że wykrywa mi kartę 512mb a przecież takiej nie mam. nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt że muli na maksa!! brakuje mi również sterowników do kontroler ethernet, 3* podstawowe urządzenie systemowe (nie wiem co to może być) ale w manager urządzeń niby niczego nie brakuje przynajmniej tak mi się wydaję. Ma ktoś jakiś pomysł???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam mam problem z grafika gf 8400 m gs na laptopie na win 7 co zaistaluje sterownik to nie laduje mi win tylko wlacza niebieski ekran i sie resetuje a na stadardowym sterowniku uruchamia normalnie jak moge naprawic ten blad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...