Jump to content
LaptopVideo2Go Forums

PODKRĘCANIE GRAFIKI


Guest RIO

Recommended Posts

Witam chciałbym podkręcić grafikę, ale gdy przekroczy 70 stopni jej zegary się zmniejszają.

-próbowałem kilku sterowników(aktualnie używam 178.08 CUDA z oryginalnym infem) i bez zmian

-wyłączałem powermizer

-zegary się zmniejszają nawet bez OC

-system świeży vista ultimate 64bit lapek compal fl90 gf8600gt, starsze sterowniki staranie odinstalowane

-do mierzenia temperatury używam narzędzia NVIDIA i Everesta i pokazują te same temp.

Darady jakoś tą granice podnieść? Bo to śmieszne gdy można pograć 20min i klatki spadają o 10, aż do restartu komputera

Link to comment
Share on other sites

Witam chciałbym podkręcić grafikę, ale gdy przekroczy 70 stopni jej zegary się zmniejszają.

-próbowałem kilku sterowników(aktualnie używam 178.08 CUDA z oryginalnym infem) i bez zmian

-wyłączałem powermizer

-zegary się zmniejszają nawet bez OC

-system świeży vista ultimate 64bit lapek compal fl90 gf8600gt, starsze sterowniki staranie odinstalowane

-do mierzenia temperatury używam narzędzia NVIDIA i Everesta i pokazują te same temp.

Darady jakoś tą granice podnieść? Bo to śmieszne gdy można pograć 20min i klatki spadają o 10, aż do restartu komputera

Pobaw się zarządzaniem energii, sprobuj 180.84, czego używasz do kręcenia? Polecam RivaTuner.

Link to comment
Share on other sites

Pobaw się zarządzaniem energii, sprobuj 180.84, czego używasz do kręcenia? Polecam RivaTuner.

Jeśli chodzi o OC to narazie niech to będzie problem drugiego planu bardziej by mnie interesowało narzędzie do zarządzania energia jeśli piszesz, ze to pomoże czytałem o NHC ale nie działa z systemem 64bit jeśli znasz jakiś rozbudowany bardziej niż to co jet w Windowsie vista to napisz.

Bo ludzie na tych lapkach pracują w stresie na 90 stopniach i jest ok

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że zwiększyć limit temperatury można zwiększyć jedynie w BIOS-ie. Praktycznie każdy, nawet taki z supermarketu, stacjonarny komp oferuje taką opcję, ale bardzo rzadko zdarza się taki laptop. W każdym razie warto sprawdzić.

Oczyść wiatraczek z kurzu, różnica temperatur przy zakurzonym a czystym może być kolosalna, nawet 10-20 stopni w krytycznych przypadkach. Ostatecznie możesz pomyśleć o chłodzącej podstawce pod laptopa za kilkadziesiąt złotych, najlepiej firmy Zalman. Może obniżyć temperaturę o około 10 stopni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...