Jump to content
LaptopVideo2Go Forums

Laptop sony grafika nvidia HELP


Guest palkens

Recommended Posts

Guest palkens

Witam

mam laptopa sony vgnz570n

ma on 2 grafiki intela oraz 9300gs nvidii

(centrino 2 przelaczanie grafik)

wiec tak

po 1 sterowniki od sony sa strasznie okrojone tzn nie maja ikonki w pasku zadan nie maja porzadnego nview

po 2 sterowniki od was nie dzialaja:P podczas instalacji niby jest ok ekran miga etc ale na koncu jest napsiane ze system nei zostal zmodyfikowany (to samo pod awaryjnym)

po 3 czy ta grafike gforca da sie podkrecis/ wymienic na lepsza?

mam viste 32 bit

pozdro;]

Link to comment
Share on other sites

Witam

mam laptopa sony vgnz570n

ma on 2 grafiki intela oraz 9300gs nvidii

(centrino 2 przelaczanie grafik)

wiec tak

po 1 sterowniki od sony sa strasznie okrojone tzn nie maja ikonki w pasku zadan nie maja porzadnego nview

po 2 sterowniki od was nie dzialaja:P podczas instalacji niby jest ok ekran miga etc ale na koncu jest napsiane ze system nei zostal zmodyfikowany (to samo pod awaryjnym)

po 3 czy ta grafike gforca da sie podkrecis/ wymienic na lepsza?

mam viste 32 bit

pozdro;]

use modded .inf., you can find it on top of the drivers` page. replace the original .inf after extraction with the modded one and then run the setup again

Link to comment
Share on other sites

Twój laptop nie jest zgodny ze standardem MXM, czyli nie włożysz do niego innej karty graficznej. Za to na 100% możesz ją podkręcić i uzyskać bardzo dobre efekty.

Jeśli chodzi o sterowniki to przed instalacją musisz zastosować zmodyfikowany plik .inf, jak to zrobić opisałem w osobnym temacie. Jeśli tego nie zrobisz to nie będą działać.

Chyba że nie chce Ci się z tym bawić to możesz zainstalować sterowniki optymalizowane przez Doxa 178.24 które tego nie wymagają, link masz poniżej w moim podpisie. Tylko najpierw odinstaluj swoje stare.

Link to comment
Share on other sites

sek w tym ze:):

pod xp (mam 2 systemy) weszly najnowsze stery z infem bez problemu (nawet gta iv jakos chodiz:P)

natomiast pod vista nie chca sie zainstalowac (vista 32 business)

a jak mam podkrecic ta karte:>?

bios w tym laptopie ma mniejsza funkcjonalnosc od mojego zegarka....

Link to comment
Share on other sites

Hmm... nVidia wypuściła ostatnio po raz pierwszy oficjalne sterowniki dla laptopów, jeśli nie możesz zainstalować sterów przez nasze modyfikacje to może oficjalny driver będzie działać. Link poniżej:

http://forums.laptopvideo2go.com/index....showtopic=22317

Podkręcić kartę możesz bezpośrednio w Windowsie, jest kilka dobrych darmowych programów do tego, przede wszystkim RivaTuner, ATITool, nTune. W necie jest masa poradników, również w j. polskim.

Link to comment
Share on other sites

Guest Palkens

sorki ze drugi post ale jeszcze sie nei zarejestrowalem wiec nie moge edytowac

jdno pytanko

pod vista stery nvidi wykrywaja mi 128 mb rmau karty i dodatkowe 12xx z ramu lacznie okolo 1300

pod xp stery pokazuja 512 :) :) karty i nic z ramu:|

nie wiem czemu tak sie dzieje jednak przez to gta iv dziala lepiej pod xp

da sie to jakos logicznie wytlumaczyc?

Link to comment
Share on other sites

MXM to taki standard wymienialnych kart graficznych, jeśli karta graficzna jest wykonana w standardzie MXM to znaczy że jest przystosowana do montowania i rozmontowywania z płyty głównej i wtedy możesz ją wymienić.

Twój Intel jest kartą zintegrowaną, a nVidia jest kartą na złączu PCI-E, czyli zewnętrzną.

Nie przejmuj się wskazaniami ilości pamięci w samym Windowsie, jak chcesz zobaczyć ile masz faktycznie pamięci to musisz użyć jakiegoś profesjonalnego programu diagnostycznego, np. GPU-Z.

Bardzo wiele gier działa lepiej w XP, od 5 do nawet 50% szybciej. Vista ma większe wymagania sprzętowe, bardziej obciąża procesor i wykorzystuje więcej pamięci. Sytuacja powoli zaczyna się polepszać na korzyść Visty dzięki łatkom, ale sam Microsoft przyznał że Vista była małym niewypałem i niezgrabnie zarządza pamięcią.

Link to comment
Share on other sites

tak ale mimo ze ja wiem ze mam duzo ramu to gta iv widzi tylko to co wskazuje nvidia jako ram karty

czyli pod vista 128

pod xp 512 ;]

i tu jest pies pogrzebany

a co do karty jak jest na pci e to mozna dokupic jakas inna chyba?

i ostatnia sprawa dziwne ale sterowniki nvidii do laptopow do mnie "nie pasuja" bo wyskakuje mi ze nie znalazl sprzetu zgodnego ze sterownikiem zarowno z odinstalowaniem sterow jak i bez tego

a co do wydajnosci

w zasadzie nie widze duzej roznicy (poza zamykaniem i otwieraniem) miedzy vista a xp, core 2 duo 2.53 p9500 3 gb ramu daja kopa viscie

Link to comment
Share on other sites

grrr nie ma edycji a ja mam wciaz mase pytan;]

otoz

czy jak podkrece grafike rivą pod xp to vista tez bedzie widziala podkrecona grafe??

mam 2 systemy oczwyiscie na 1 lapcu:)

Link to comment
Share on other sites

Myślę że 700/500/1800 spokojnie da radę uzyskać, ale najlepiej będzie jak sam popróbujesz. Zwiększaj wszystkie wartości o 100MHz aż zobaczysz jakieś błędy na ekranie albo system się zrestartuje. Jeśli tak się stanie to wróć do ostatniego działającego ustawienia i zwiększ o 25MHz aż się zawiesi, potem jeszcze możesz dociągnąć np. o 10MHz w górę.

czy jak podkrece grafike rivą pod xp to vista tez bedzie widziala podkrecona grafe??

Zależy w jaki sposób podkręcisz i jakim programem. Np. RivaTuner podkręca kartę tylko w obrębie jednego systemu operacyjnego, ale jeśli podmienisz BIOS karty graficznej na taki z podkręconymi zegarami to wszystkie systemy będą widziały podkręconą grafę.

Nie zmienisz w tym lapie karty graf. ale możesz dokupić dodatkową:

http://www.purepc.pl/node/956

Ale nie wiem czy to warte pieniędzy

Link to comment
Share on other sites

na xp wg 3dmarka 06 najlepsze ustawienia to: 726 gpu 1452 shadery 561 pamiec

dziwne troszke ale jak zmienialem w rozne storny to wynik spadal caly dzien dzis nad tym siedzialem

a co do pieniedzy zalezy ile to bedzie kosztowac ale pewnie mniej niz caly komp nowy bo ogolnie lapca mam duzo silniejszego od stacjonarki

i tak moj "overclocking" malo co dal w gta mam od 10 do 20 fpsow;]

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...