Jump to content
LaptopVideo2Go Forums

sterowniki - podkrecanie 8400m gs


Guest fish

Recommended Posts

witam,

posiadam laptopa hp dv6625ew + 2gb ramu.

chcialem wycisnac jak najwiecej z karty 8400m gs, jednak ciagle waham sie co do strownikow

obecnie mam 179.14 i wydaje mi sie ze najlepiej sie sprawuja. scaigam 180.84.1 i zobacze co z tym bedzie.

chyba ze polecicie jakies lepsze?

probowalem podkrecac karte z ntune i rivatune jednak nic to nie daje. dokopalem sie do informacji ze

sterowniki lub bios blokuje tego typu dzialania.

i tu pytanie czy warto mi sciagac starsze sterowniki bodajze 169.xx i karte podkrecic,

czy lepiej bedzie na nowszysch sterach - w moim przypadku 179.14, 180.84.1, badz inne ktore sie u was sprawdzily?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

PS. zainstalowalem 180.84.1 i po zrobieniu testu w 3mark06 wynik jest lepszy o ok 100 punktow niz w przypadku 179.14, jednak 180.84.1 ma problemy z wybudzeniem laptopa ze stanu wstrzymania na ktorym mi dosc zalezy:(

Link to comment
Share on other sites

PS. zainstalowalem 180.84.1 i po zrobieniu testu w 3mark06 wynik jest lepszy o ok 100 punktow niz w przypadku 179.14, jednak 180.84.1 ma problemy z wybudzeniem laptopa ze stanu wstrzymania na ktorym mi dosc zalezy:(

Przez parę miesięcy, zanim pojawił się 180.84.1 używałem Dox 178.24 i był to wtedy dla mnie najszybszy sterownik i w dodatku wszystkie funkcje jak PowerMizer, SmartDimmer, stan wstrzymania i hibernacja działały w porządku.

probowalem podkrecac karte z ntune i rivatune jednak nic to nie daje.

Rozumiem że kiedy próbujesz podkręcić kartę np. w RivaTunerze, to suwaki wracają po chwili na swoje miejsce? Jeśli tak to powinien pomóc 169.04.

i tu pytanie czy warto mi sciagac starsze sterowniki bodajze 169.xx i karte podkrecic,

czy lepiej bedzie na nowszysch sterach - w moim przypadku 179.14, 180.84.1, badz inne ktore sie u was sprawdzily?

Myślę że karta będzie działać znacznie szybciej na starszych sterownikach po dobrym podkręceniu niż na najnowszych sterach bez podkręcania. Tylko że używając starszych sterowników w niektórych grach, szczególnie nowszych, mogą się pojawiać błędy graficzne albo mogą się w ogóle nie uruchamiać. To już musisz sam przetestować.

Link to comment
Share on other sites

PS. zainstalowalem 180.84.1 i po zrobieniu testu w 3mark06 wynik jest lepszy o ok 100 punktow niz w przypadku 179.14, jednak 180.84.1 ma problemy z wybudzeniem laptopa ze stanu wstrzymania na ktorym mi dosc zalezy:(

Problem z powstaniem ze stanu wstrzymania jest dosc powszechny w przypadku sterownikow z serii 18x.xx. Z tego wlasnie powodu wrocilem do 179.28, bo roznica w wydajnosci jest minimalna, tylko okolo 1%.

Link to comment
Share on other sites

tak, jezeli chodzi o rivatuner to suwaki wracaja do poprzedniego polozenia,

jezeli zainstalowalbym 169.04 to jakie optymalne ustawienia dla tej karty przy podkreceniu i czy rzeczywiscie OC cos daje przy mobilnych kartach? przy moim sprzecie na vista home premium:

Procesor (rodzaj) Core? 2 Duo

Procesor (taktowanie) 1,5 GHz

Procesor (pamięć cache) 2 MB

Procesor (opis) Core2 Duo T5250

Pamięć 2048 MB

Pamięć (technologia) SO-DIMM DDR2 667MHz

Karta graficzna (model) Geforce G8400 GS (DirectX10. SM 4.0. PureVideo)

Karta graficzna (pamięć) 256 MB

Karta graficzna (pamięć karty) 128 MB

Karta graficzna (pamięć współdzielona) 128 MB

Link to comment
Share on other sites

Myślę że core spokojnie pójdzie na 500MHz a memory na 600MHz. Co do shaderów to nie wiem. Najlepiej kręć wszystko stopniowo o 100 MHz w górę aż się zawiesi/zrestartuje/pojawią się dziwne znaki na ekranie. Wtedy wracasz do poprzednich wartości i zwiększasz już ostrożniej o jakąś mniejszą wartość np. o 50 MHz. Na końcu sprawdzasz czy jest stabilnie jakąś grą albo 3Dmarkiem06 i tyle.

Link to comment
Share on other sites

test robiony w 3mark06 w rozdzielczosci 1280x800:

sterownik 179.14 wynik: 1452 punkty

sterownik 169.04 przy podkreceniu 537/1074/535 wynik: 1870 punktow

czy jest to dobry wynik ?

pzodrawiam

Link to comment
Share on other sites

Myślę że przy takich zegarach jakie ustawiłeś nie będzie problemu. Ściągamy programik GPU-Z:

http://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/

Instalujemy, przechodzimy na zakładkę "Sensors" i mamy wszystko na dłoni. Karta wytrzyma temp. 120 stopni, ale na dłuższą metę nie powinna pracować przy większej temp. niż 85.

Moja w stanie spoczynku ma 59-61 stopni, przy obciążeniu np. grą ma 72-76. Myślę że powinieneś mieć podobnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

63 stopnie to dobra temperatura , podkrecanie coraz wiecej nie oznacza ze karta bedzie ciagle lepiej chodzila wiec na twoim miejscu juz bym zaprzestal a wynik jaki osiagnales powinien byc zadowalajacy !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...