Jump to content
LaptopVideo2Go Forums

Jakie sterowniki do 8600m gt


Pasztor

Recommended Posts

Witam

Posiadam laptopa firmy Dell [inspiron 1720] z kart? graficzn? 8600m gt

Aktualnie posiadam po prostu najnowsze udost?pnione przez nvidie stery: 186.81

W najbli?szym czasie mam zamiar pogra? sobie w wolfenstein'a [2009] i tu moje pytanie, jakie sterowniki b?d? najlepsze do tej gry i tak ogólnie.

Jakby co to Posiadam 64-bitowego Windowsa 7, procesor intel t8300 [2.4GHz] i 4GB ramu (chyba jaki? z szyn? 600 co? MHz)

Z góry dzi?kuj? za odp. :)

Pozdrawiam

Tomek

PS: A mo?e wie kto? jak podnie?? wydajno?? grafiki w indeksie wydajno?ci systemu (wydajno?? grafiki dla interfejsu Aero)

Link to comment
Share on other sites

Witaj na forum!

W Wolfenstein'a nie gra?em ale generalnie godne polecenia s? sterowniki moddowane przez DOX'a: W moim przypadku s? one najwydajniejsze - szybsze od najnowszej serii 195.

Nie mam poj?cia po co zale?y Ci na indeksie Aero (poza w?asn? satysfakcj? :) ) ale wp?yw na niego mog? mie? sterowniki (raczej niedu?y) i podkr?canie karty ^^

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Równie? polecam Doxa, chyba ?e Nvidia wypu?ci stery optymalizowane pod k?tem Wolfa. Indeksem Aero bym si? nie martwi?, ale tak jak kolega wy?ej mówi, podkr?cenie pewnie by go troch? podnios?o.

Link to comment
Share on other sites

Dzi?ki, sprawdz? sobie tego doxa i za par? dni pewnie dam zna?

a te 195... no w?a?nie, co mogliby?cie mi powiedzie? o sterownikach z serii 190+, z tego co mi si? wydaje, s? to stery nVidia, ale takie nie oficjalne, tak?? Jak to z nimi jest?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To s? sterowniki od Nvidii, tyle ?e s? to sterowniki przeznaczone oryginalnie dla stacjonarnych PC. Sterowniki dla laptopów wychodz? bardzo rzadko, dlatego "przymuszamy" normalne sterowniki ?eby dzia?a?y na laptopach.

Link to comment
Share on other sites

To s? sterowniki od Nvidii, tyle ?e s? to sterowniki przeznaczone oryginalnie dla stacjonarnych PC. Sterowniki dla laptopów wychodz? bardzo rzadko, dlatego "przymuszamy" normalne sterowniki ?eby dzia?a?y na laptopach.

A ?e si? tak podepn? do w?tku - mam troch? oko?otematowe pytanie, ale nie koniecznie: jaka jest w?a?ciwie ró?nica mi?dzy sterownikami 18x i 19x, skoro NVIDIA jedocze?nie wypuszcza dwie partie? Z tego co wiem 19x to sterowniki desktopowe, a 18x to laptopwe, ale jaka jest realna róznica? Par? razy obi?o mi si? o uszy stwierdzenie, ?e 19x generuj? ?adniejsz? grafik?, ale za to maj? gorsz? wydajno??, ale... ile w tym prawdy? Dzi?ki za odpowied?.

Link to comment
Share on other sites

A ?e si? tak podepn? do w?tku - mam troch? oko?otematowe pytanie, ale nie koniecznie: jaka jest w?a?ciwie ró?nica mi?dzy sterownikami 18x i 19x, skoro NVIDIA jedocze?nie wypuszcza dwie partie? Z tego co wiem 19x to sterowniki desktopowe, a 18x to laptopwe, ale jaka jest realna róznica? Par? razy obi?o mi si? o uszy stwierdzenie, ?e 19x generuj? ?adniejsz? grafik?, ale za to maj? gorsz? wydajno??, ale... ile w tym prawdy? Dzi?ki za odpowied?.

Ró?nica mi?dzy 19x a 18x jest jedna, ?e 19x s? nowsze i zawieraj? wi?cej ?atek, tzn. s? lepiej zoptymalizowane pod k?tem wspó?pracy z najnowszymi grami i programami 3D. Je?li chodzi o wydajno??, to teoretycznie 19x powinne by? szybsze, ale wszystko zale?y od Twojego komputera i do jakich gier albo programów (starych/nowych) go u?ywasz. Np. ja przebrn??em przez dziesi?tki sterowników od najstarszych do najnowszych i do tej pory nic nie dzia?a?o mi lepiej od 169.28 który wyszed? ponad dwa lata temu :) Tak?e najlepiej samemu przetestowa? gr? albo benchmarkiem jaki ster najlepiej chodzi u Ciebie.

Z tego co wiem 19x to sterowniki desktopowe, a 18x to laptopwe

To jest nieprawda, zdecydowana wi?kszo?? sterowników od Nvidii jest przeznaczona dla desktopów, oprócz tego Nvidia raz na ruski rok wypu?ci sterownik dla laptopa (ostatni jaki wyszed? jest z serii 18x). Natomiast my (laptopvideo2go.com) modyfikujemy sterowniki desktopowe aby dzia?a?y na laptopach.

Mam nadziej? ?e wszystko jasno wyt?umaczy?em :)

Link to comment
Share on other sites

Zaraz b?d? instalowa? stery od DOXa, ale mam jedno ma?e [g?upie?] pytanie

Jak sprawdzi?, czy nie mam hybrydy gpu?

Link to comment
Share on other sites

Mam nadziej? ?e wszystko jasno wyt?umaczy?em :)

W?a?ciwie tak - poza tym, ?e wci?? nie wiem po co NVIDIA zdecydowa?a si? wypuszcza? naraz dwie linie sterownikó ^^. W ka?dym razie ?ci?gn? 195.39, bo mimo ?e laptop powoli ju? si? d?awi, to jednak wci?? cz?sto gram w raczej nowsze gry ^^.

Link to comment
Share on other sites

A wi?c tak:

W 3dmark06 daje mi 3789 pkt chyba... w ka?dym b?d? razie co? ko?o tego (my?la?em, ?e b?dzie wi?cej, ale nie znam si? na tym)

Ale za to pozytywnie zaskoczy? mnie wolfenstein... gra chodzi mi szybko i bez problemów, jednak nie wiem czy jest to zas?uga sterów Doxa, bo da?y w 3dmarku te same wyniki co poprzednie :)

Link to comment
Share on other sites

A wi?c tak:

W 3dmark06 daje mi 3789 pkt chyba... w ka?dym b?d? razie co? ko?o tego (my?la?em, ?e b?dzie wi?cej, ale nie znam si? na tym)

Ale za to pozytywnie zaskoczy? mnie wolfenstein... gra chodzi mi szybko i bez problemów, jednak nie wiem czy jest to zas?uga sterów Doxa, bo da?y w 3dmarku te same wyniki co poprzednie :)

Ciesz? si? ?e si? uda?o :P 3789 to ca?kiem dobry wynik dla 8600M GT. W zale?no?ci od platformy osi?ga 3000-4000 pkt. Podkr?cony nawet do 7000 :)

Link to comment
Share on other sites

No w?a?nie, zastanawia?em si? nad podkr?caniem [delikatnym, bo jestem w tym ?wie?y] i my?la?em, czy nie macie mo?e jakiego? dobrego poradnika podkr?cania karty i procka?

Link to comment
Share on other sites

?ci?gnij program RivaTuner, w g?ównym oknie klikasz (to dolne) Customize... > System settings i ju? jeste? na zak?adce Overclocking. Zobaczysz trzy zegary, kolejno; rdze?, shader, pami??. Podkr?casz ka?dy suwak o 100 MHz i klikasz Zastosuj, testujesz gr? albo benchmarkiem przez minut?-dwie i sprawdzasz czy wszystko OK i czy nie wida? jakich? dziwnych znaczków na ekranie. Je?li OK to dodajesz kolejne 100 MHz itd. W pewnym momencie system mo?e si? zawiesi?, albo wy?wietli? blue screena z b??dem - oznacza to ?e osi?gn??e? limit - w takim razie restartujesz kompa i powracasz do poprzednich ustawie? które dzia?a?y.

Potem mo?esz doszlifowa?, tzn. podkr?casz ka?dy suwak osobno o np. 25 MHz je?li chcesz wycisn?? max z karty graficznej.

Na ko?cu ?ci?gasz program GPU-Z, uruchamiasz i przechodzisz na zak?adk? Sensors. Wida? tutaj temperatur? karty graficznej, nie powinna przekracza? 90 stopni, chocia? uszkodzi? mo?e si? dopiero powy?ej 120 stopni. Najcz??ciej komputer wy??cza si? automatycznie przy 100 stopniach aby unikn?? spalenia GPU.

Procka nie polecam podkr?ca?, jest to ci??sze ni? podkr?canie grafiki, w dodatku na laptopach daje to mizerne efekty.

Link to comment
Share on other sites

Dzi?ki, jak b?d? mia? czas, to popróbuj? :)

[EDIT]: W zak?adce overlocking mam trzy formy podkr?cania: standard 2d; low powered 3d i performance 3d i nie wiem w którym podkr?ca? (w ka?dym s? inne warto?ci), wydaje mi si? ?e w performance 3d, no ale nie wiem...

Edited by Pasztor
Link to comment
Share on other sites

OK, no i mam problemik, rivatuner odrzuca mi moje przestrojenia, które robi? w zak?adce perfomance 3d (bo jest tam najwi?kszy zakres)

Jak dam zastosuj, to jest niby ok (jednak, gpu-z pokazuje stare ustawienia), a jak dam ok to wszystkie zegary wracaj? do defaults...

Mo?e to wina stera, albo systemu

Mam te od dox'a, ktoe mi polecali?cie i windows 7 Pro. x64

Link to comment
Share on other sites

Dzi?ki, jak b?d? mia? czas, to popróbuj? :)

[EDIT]: W zak?adce overlocking mam trzy formy podkr?cania: standard 2d; low powered 3d i performance 3d i nie wiem w którym podkr?ca? (w ka?dym s? inne warto?ci), wydaje mi si? ?e w performance 3d, no ale nie wiem...

Masz racj?. Jako ciekawostk? dodam ?e je?li obni?ysz cz?stotliwo?? low power 3D i standard 2D to obni?ysz zapotrzebowanie na pr?d i temperatur? GPU wtedy kiedy nie grasz :) Tylko Performance 3D jest do gier.

rivatuner odrzuca mi moje przestrojenia

Wejd? na zak?adk? Power user w g?ównym oknie programu, potem rozwi? RivaTuner \ Overclocking \ Global, ustaw DisableClockTest na 1 i daj zna?, czy dzia?a.

Mo?esz te? powi?kszy? zakres opcj? MaxClockLimit, ustaw na 100.

Link to comment
Share on other sites

OK, dzia?a, tylko jak dam maxclocklimit na 100, to zakres mi spada :), na razie ustawi?em sobie szyny na 650/525/1333 :)

Pó?niej jeszcze co? popróbuj?

[EDIT]: Przy tej konfiguracji mam w 3dmark06 5109 3DMarks-ów

Edited by Pasztor
Link to comment
Share on other sites

OK, dzia?a, tylko jak dam maxclocklimit na 100, to zakres mi spada :)

A to dziwne :o Nie pomyli?e? z MinClockLimit? :)

Swego czasu Covert i Hoffa prowadzili rankingi sterowników i wyniki podkr?cania dla 8600M GT, mo?e Ci to w czym? pomo?e.

Link to comment
Share on other sites

A wi?c na pewno nie pomyli?em z MinClockLimit, ale jak dam wi?ksz? warto??, np. 200 to jest akuratnie (na niebiesko mam zaznaczony zakres w miar? bezpieczny, ale i tak jest tego za du?o)

Moja poprzednia konfiguracja jest chyba najbardziej optymalna i stabilna.

Przy 688/550/1400 uzyskuj? nieca?e 200marksów wi?cej, ale po jakim? czasie na ekranie pojawi?y si? ma?e artefakty, wi?c nie jestem pewien co do stabilno?ci tych ustawie?.

Przy wy?szych szynach pami?ci 3dmark wywala mi jaki? b??d z direct3d..., to samo przy wy?szych shaderach i cpu (aczkolwiek, mam tu wi?ksze pole manewru)

I to na tyle w tym temacie, generalnie przy overclockingu jest bardzo widoczna poprawa w wydajno?ci karty, jednak ci??ko wyczu? ten idealny moment graniczny.

Dzi?kuj? za wszelk? pomoc, fajne i pomocne forum :)

[EDIT]: Aczkolwiek widz?, ?e mocno podkr?ci?em shadery w porównaniu z t? tabel? od Hoffa, bo tam maxymalnie na 1300 dali.

Zauwa?y?em, te?, ?e jak nierównomiernie podkr?ca?em cpu i shadery, to wywala?o b??dy nawet przy ni?szych warto?ciach.

Edited by Pasztor
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam

Chcia?em sobie przeinstalowa? moje stery w karcie i co? mnie podkusi?o, ?eby sprawdzi? czy na stronie nvidii nie ma nowych sterów.

Patrze, a tu...

sterowniki do notebooka z serii 19x.xx :0 a dok?adniej to: 195.62 WHQL

Czy?by nvidia zacz??a wydawa? stery z wy?szej serii równie? na laptopy (wcze?nie chyba tego nie robili i mo?na je by?o mie? tylko dzi?ki modowaniu ich przez userów forum)

Edited by Pasztor
Link to comment
Share on other sites

Nvidia zacz??a wydawa? sterowniki dla laptopów jakie? pó? roku temu. Jak wida? bardzo rzadko to robi, dopiero teraz wypu?cili 19x który jest u nas dost?pny ju? szmat czasu. Dlatego mamy si? dobrze i my?l? ?e zachowamy spore grono userów :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A tak wracaj?c do tematu, to jakie sterowniki s? najlepsze do 8600GT M ? :)

Bo teraz powychodzi?y jakie? ró?ne nowe 26x i 25x, ale czy one sa zoptymalizowane do tej karty, czy raczej do tych nowszych i lepiej zosta? przy np 19x?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...