Jump to content
LaptopVideo2Go Forums

Problem z wydajnością GeForce 8600GT


Guest SaVi

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie...

Mój znajomy poleci? mi Ten portal (laptovideo2g0.com) poniewa? mam du?y problem... Otó? posiadam nooteboka Asus C90S z procesorem Intel Core2Duo E6600 Conroe (2,4 GHz)

oraz grafik? GNVidia GeForce 8600 GT 512 Mb... Mój problem jest taki, i? próbowa?em ju? wielu sterowników i w ka?dym przypadku wydajno?? jest naprawd? s?aba...

W 3dMarku 2006 zawsze mam poni?ej 3000 tys. marków, nawet próbowa?em stery od Dexa, dok?adnie 185.85, ale to nic nie da?o (2996 marków - to w?a?nie by? mój

najlepszy wynik z testowanych sterowników, a przecie? czyta?em tu na forum w jednym temacie Kto? uzyska? na tych sterach ponad 3700 marków)...

Próbowa?em podkr?ci? troszk? moj? kart? programem RivaTuner ale najlepsze jest to, ?e im bardziej zwi?kszam parametry Core, Shaders i Memory (zwi?ksza?em o 25 jednostek) tym gorzej dla mnie (w testach fps-y nie przekracza?y 15 fps na sekund?)... Wiem, ?e tym programikiem 8600GT mo?na uzyska? nawet do 7000 marków, ale nie wiem jak tego dokona?... Bardzo serdecznie prosz? o pomoc, bo wiem ?e karta któr? posiadam nie jest najgorsza, i mo?na z niej du?o wyci?gn??, ale mo?e jest co? u mnie nie tak ??

Z góry dzi?kuj? i Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Ok... Rozumiem ?e tak musi by? i nic nie zrobi? z t? kart?...

Ale mam jeszcze zapytanie: jaka jest najsilniejsza karta graficzna pod z??cze MXM-II ??

A mo?e Kto? wie jakie karty wyjd? pod te z??cz? ??

PS: Wiem ?e to nie jest forum polskoj?zyczne ale to jest "Dyskusja po Polsku"...

Link to comment
Share on other sites

Ok... Rozumiem ?e tak musi by? i nic nie zrobi? z t? kart?...

Ale mam jeszcze zapytanie: jaka jest najsilniejsza karta graficzna pod z??cze MXM-II ??

A mo?e Kto? wie jakie karty wyjd? pod te z??cz? ??

PS: Wiem ?e to nie jest forum polskoj?zyczne ale to jest "Dyskusja po Polsku"...

Edit: Acha... Jeszcze jedno... Przeczyta?em ?e ATi HD 4670 ma z??cze mxm-II... Czy jest mo?liwo??

zainstalowania tej karty do mojego Asusa C90s ??

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie troch? dziwne, ?e wypada Ci poni?ej 3000, ja standardowo mam co? ko?o 3700 z groszami, a jak wykr?ca?em to i ponad 5k

Ale wydaje mi si?, ?e mam troch? lepsz? platform? ogó?em.

[Chocia? mój 8600m gt ma 256mb ram-u]

Najprawdopodobniej wynik jest na takim poziomie ze wzgl?du na reszt? podzespo?ów, z tego co wiem, to np procek z serii E jest gorszy od tych z T no i ilo?? ram-u na platformie pewnie te? na to wp?ywa.

Je?eli chodzi o podkr?canie, to koledzy wszystko ?adnie opisali w moim temacie ni?ej.

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj si? tym co Pasztor pisze - chyba nie doczyta? ?e procesory z serii E to wersje desktopowe, szybsze (du?a zas?uga wysoko taktowaneg FSB) od tych mobilnych (T). Bior?c pod uwag? wy?sze (tylko o ok 200punktów, ale zawsze) wyniki w testach i recenzjach problemu upatrywa?bym w jakim? innym elemencie konfiguracji Twojego komputera - jaki masz RAM systemowy i ile, jaki system operacyjny (dawno przeinstalowywany?) albo (na co móg?by wskazywa? fakt ?e podkr?canie nie daje efektów) temperatury procesora i/lub karty grafiki s? za wysokie. Radzi?bym u?y? programu monitoruj?cego je (jest taka opcja w RivaTunerze - tylko temp. grafiki, Everest pokazuje i grafiki i cpu) sprawdzi? temperatury w spoczynku, podczas testu 3dmarka, gry. Je?li s? zbyt du?e to mo?liwe ?e co? nie tak jest z ch?odzeniem - nie osi?ga w?a?ciwych obrotów, wloty/wyloty masz zas?oni?te lub po prostu zapcha?o si? kurzem ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ok... Rozumiem...

Wi?c podaj? dok?adne dane techniczne mojego Asusa C90s:

Intel Core 2 Duo (Desktop) E6600 2.4 GHz

Chipset Intel 945G (Desktop)

Pami?? 2048 MB, DDR2-667

NVIDIA GeForce 8600M GT - 512 MB

Dysk twardy 160 GB - 5400 rpm, 160GB 5400obr/min Seagate ST9160821AS

Jakie? miesi?c temu, kiedy wszed? do sprzeda?y zainstalowa?em ?wie?utkiego Windowsa 7 Professional 32-bit,

wi?c system jest ?wie?y...

Ten laptop posiada z ty?u "gondol?" z czterema wentylatorami, i mam pytanie: one ch?odz?

tylko procesor czy mo?e równie? kart? graficzn? te? ?? Je?eli kart? te? to mo?e

mo?na zainstalowa? mocniejsz?, a wtedy nie by?o by problemu z ch?odzeniem ?!

A je?eli ch?odzi tylko sam procesor, to mo?e warto by?oby go podkr?ci?,

poniewa? dosz?y mnie s?uchy ?e ten E6600 jest ?wietn? baz? do podkr?cania (nawet do 3,6 GHz)

Dzi?ki za pomoc i pozdro ALL...

Link to comment
Share on other sites

Guest znowu ja

Te wentylatory ch?odz? procka, kart?, chipset itp. zale?nie od konkretnego modelu. Cz?sto karty w lapkach s? tak zamontowane, ?e nie ma mo?liwo?ci ich wymieni? bo s? przylutowane. Z gówna bata nie ukr?cisz poza tym taka wymiana wi??e si? z utrat? gwarancji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...