Jump to content
LaptopVideo2Go Forums

Problem ze sterownikami GeForce 8400M GS Laptop HP PAVILION dv9770ew


Guest Gural

Recommended Posts

Witam wszystkich od tygodnia si? m?cz? z moim laptopem HP PAVILION dv9770ew.

Mianowicie mam problem ze sterownikami do mojej karty graficznej GE FORCE 8400M GS

instalowa?em chyba ju? na ka?dy mo?liwy sposób kilkana?cie rodzai i po kilka razy.

Od nie dawna mam tak.

Windows 7

Aktualnie dzia?a mi laptop na standardowej karcie VGA.

do rzeczy.

Instaluje sterownik (nowszy - starszy) bez ró?nicy, wszystko ok do czasu.

Uruchom ponownie.

Sytuacja 1- uruchamiam ponownie , leci logo HP , nast?pnie start windowsa7 i jakie? kolorowe paski na ca?ym ekranie , czerwone ,zielone , niebieskie...

Sytuacja 2- uruchamiam ponownie , leci logo HP , nast?pnie start windowsa7 i Blue Screen , Odliczanie do 100 i restart

Sytuacja 3- uruchamiam ponownie , leci logo HP , nast?pnie start windowsa7 i czarny obraz i nic nie mo?na zrobi?.

Nie mam poj?cia co si? dzieje. Karta jest sprawna , bo nawet raz mi si? uda?o zainstalowa? jakim? cudem najnowsze sterowniki z Nividi, dzia?a?o wszystko ok , do czasu a? chcia?em poprawi? klasyfikacje system i wtedy te sytuacje.

POMOCY :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy juz probowales ale dla pewnosci napisze:

- aktualizacja BIOSu

- aktualizacji driverow do chipsetu ze strony intela

- aktualizacja driverow ze strony nvidi (najlepiej seria 17x.xxx i 18x.xxx)

Ewentualnie mozesz tez sprobowac te z windows update choc najwydajniejsze to raczej nie beda.

Przed kazda zmiana sterownikow wyczysc kompa ze starych np.driver swepper.

Jak mozesz to napisz jakis system 32 czy 64bit i jakie wersje sterownikow probowales instalowac.

Link to comment
Share on other sites

Guest marianw88

Witam wszystkich,

mam podobny problem ze sterownikami nvidi na windows 7 64bit pro przynajmniej tak przypuszczam, zaczelo sie od laptopa HP Pavilion dv6670ew (8400M G), po formacie zainstalowalem najnowsze sterowniki ze strony nvidia i zaczelo sie: artefakty podczas ogladania filmu, lecz nie zawsze, aftefakty i natychmiastowe zawieszenie sie systemu przy wlaczeniu gry np. fallout 3, lub uzyciu programu do modelowania w moim przypadku SolidWorks2010. Czasem ekran sie resetuje i pokazuje sie chmurka ze sterowniki do karty zostaly z resetowane.Probowalem paru starszych sterownikow i to samo. Myslalem ze poprostu karta graficzna umiera powoli i zlorzylem sobie PC po kosztach.

Specyfikacje:

Antec 380W

BFG 8800GT 512 OC

Athlon II 245 2.9

ASUS M2NPV-VM

2 x 1 GB Kingston 667mhz

Tez wgralem Windowsa 7 64 bit pro i wszystko hulalo przez miesiac, przeszedlem mafie 2 bez problemow, i znowu wgralem fallouta 3. Pogralem pare godzin jednego dnia i na drugi dzien znowu problem. I mafia 2 i fallout pokazuja artefakty na calym ekranie zaraz po tym jak wczytam gre i zrobie jakis ruch postacia. Zrobilem system restore do momentu przed instalacja fallouta3 ale tez to nic nie dalo, mafia dalej sie zawiesza. Co ciekawsze nie moge zrobic oceny systemu (system rating) na komputerach bo pokazuje artefakty po 5 sekundach. Nie wiem czy to DirectX , karty graficzne padly na raz, czy sterwniki ktore sa najnowsze ze strony producenta. Jesli ktos wie jak na to cos zaradzic to prosze o pomoc i z gory dzieki. Sorry za brak polskich znakow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...